A 8-as számú főútvonalon, a vasaljai elágazótól Pinkamindszent irányába kétszáz méterre két szerb embercsempészt és huszonnégy illegális migránst fogtak a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság és a Körmendi Rendőrkapitányság munkatársai ma a reggeli órákban. Az embercsempészek és a migránsok egy Fiat típusú furgonban utazva Ausztria felé akarták elhagyni az országot. A húsz és huszonhét év közötti pakisztáni, szomáliai, afgán, illetve palesztin állampolgárságú személyekkel szemben idegenrendészeti eljárás, míg az embercsempészekkel szemben őrizetbe vételük mellett büntetőeljárás indult. Kihallgatásuk jelenleg is folyamatban van.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!