Benyújtotta a parlamentnek a Fidesz-KDNP a választási eljárásra vonatkozó törvényjavaslatát. Eszerint csak az szavazhat majd, aki kéri felvételét a névjegyzékbe. A négyévenkénti feliratkozás szeptember 1-jétől a szavazás előtti 15. napig tart. A választópolgárok ekkor kérhetik felvételüket a névjegyzékbe a következő ciklusban esedékes összes általános és időközi választásra. A Magyarországon élők ezt személyesen, a jegyzőnél, vagy az interneten, az ügyfélkapun keresztül tehetik meg. Ügyfélkapus regisztrációt az okmányirodában kell kezdeményezni, ehhez a személyes adatokra, és e-mail címre van szükség. Eddig leginkább a diákok és az egyéni vállalkozók használták a rendszert, de ha elfogadják a törvényjavaslatot, a szombathelyi okmányirodában is forgalomnövekedésre számítanak.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!