Bűnturizmussal is szolgál immár Nápoly: az olasz város hagyományos nevezetességei mellett a turisták megismerhetik bűnös negyedeit is. A kirándulások gyalogosak, az út szeméttel belepett, sötét sikátorok útvesztőjében kanyarog, amelyekben stricikkel, örömlányokkal, zsebmetszőkkel, táskatolvajokkal, drogárusokkal szembesülhetnek az alvilágjáró kíváncsiak. "Nápoly maga a menny és a pokol egyszerre. Nagyon szokatlan Európában ilyen mély nyomor egy nagyváros szívében. Ilyen nincs se Rómában, se Berlinben, se Párizsban" - idézte Antonio Alfanót, a No Comment nonprofit szervezet elnökét a The Daily Telegraph című brit lap. Ez a szervezet állt elő a bűnös turistautak ötletével, célja rávilágítani a város sötét oldalára. A túra elég sajátos azért is, mert nincs túravezető, a szervezők mindössze térképpel szolgálnak, mely letölthető az internetről. Indulás a Porta Nolana piactól, érkezés a főpályaudvarra. "Amíg diszkréten viselkedik valaki és nem kameráz túl sokat, remekül érezheti magát a bűn útján" - állítja Alfano.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!