Az autómentes napon, szeptember 22.-én, „Hagyd hátra járgányod, pattanj inkább bringára!” – jelmondattal rendezte meg idén második alkalommal a Holdfény Liget a 10 órás kerékpáros körversenyét! A terepkerékpáros versenyen 64-en mérték össze erejüket. A versenyzők közül kiemelkedően teljesítettek a gyengébbik nem tagjai, nyolcan szálltak be a férfias versenybe az urak közé. Összesen 17 egyéni versenyző, 4 duó és 10 csapat indult. A verseny érdekessége az erdei tereppálya, mely több mint 2 kilométer hosszú, 48 méteres szintkülönbséggel. A legtöbbet Németh Gábor tekerte, ő 89 kört tett meg, azaz több mint 182 kilométert. A Holdfény Liget jövőre is megrendezi 10 órás körversenyét.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!