Életműdíjat kapott Tarr Béla filmrendező a vasárnap véget ért Batumi Nemzetközi Filmfesztiválon - közölte a Magyar Filmunió hétfőn az MTI-vel. A magyar filmes a grúz fesztivál vendégeként érkezett Batumiba. A munkásságát elismerő díjat a filmmustrát záró ceremónián vehette át. A filmfesztiválon Tarr-mesterkurzust is szerveztek, és levetítették a rendező A torinói ló című filmjét is. Tarr Béla hamarosan az Ázsia Cannes-jaként emlegetett Pusani Nemzetközi Filmfesztiválra utazik, zsűrielnök lesz a dél-koreai kikötővárosban október 3-án megnyíló filmmustrán.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!