A szakemberek megállapították, hogy a város belterületén az elmúlt évtizedekben mind a Rába, mind pedig a Lapincs folyó medrében jelentős iszaplerakódás történt, aminek megszüntetése sürgős feladattá vált. De a meglévő önkormányzati kezelésben lévő árvízvédelmi támfalak is magasításra, erősítésre szorulnak. A védekezési munkálatokra Szentgotthárd önkormányzata és a Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság közös pályázatot nyújtott be, és most 318 millió forintból megkezdik a projekt megvalósítását. A munkál elsődleges célja a megelőzés, így biztossá válik a szentgotthárdiak számára, hogy az egyre nagyobb, hirtelen lezúduló csapadékok esetén is megvédjék értékeiket a levonuló árvizektől. Az építési munkálatok várhatóan 2013. októberében fejeződnek be.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!