A Lehet Más a Politika Észak-dunántúli megyei szervezetei Szombathelyen találkoztak november 9-én, pénteken. A megyék delegáltjai döntöttek a regionális együttműködésről. A szombathelyi találkozón részt vettek Győr-Moson-Sopron, Vas és Veszprém megye képviselői, és megalakították az LMP Észak-dunántúli Regionális Egyeztető Fórumát. A regionális fórum koordinátora a körmendi Baracska Péter lett. A megjelent LMP-s delegáltak a találkozón hangsúlyozták, hogy a térség a magyarországi átlagnál jobb helyzetben van, ám a közlekedési nehézségek, a fiatalok elvándorlása itt is jelen van olyan speciális helyi problémák mellett, mint például a zsebszerződések. A delegáltak elhatározták, hogy ezekben a kérdésekben az LMP megyei szervezetei regionális szinten kívánnak együttműködni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!