Napjainkban újból megerősödtek azok a várakozások, félelmek, amelyek valamilyen világvégét (a történelem végét, a művészet végét, a magaskultúra végét, a Nyugat alkonyát vagy egy hosszan elnyúló gazdasági-társadalmi válságot) jósolnak. Ezért a Nyugat-magyarországi Egyetem, Bölcsészettudományi Karának Németh László szakkollégiuma, az Esztétika és Filozófia Tanszék, és az Európa-tanulmányok Tanszék Világvége című konferenciát rendez. A programsorozattal szeretnék a bölcsész- és társadalomtudományok eszközeivel körüljárni ezeket a várakozásokat, félelmeket, diskurzusokat. Péntek délutánig a „Talentum hallgatói tehetséggondozási program rendezvényén többek közt Az utópiák alkonya, Apokalipszis házilag vagy Hogyan éljük túl a világvégét? címmel hallhatnak előadásokat az érdeklődők elismert szakemberektől - mondta Sümegi István egyetemi docens.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!