Közösen fejlesztünk Burgenlanddal

Közös programot indított a vasúti átkelők biztonságának javítására Nyugat-Magyarország és Burgenland – jelentették be szerdán Eisenstadtban. Az együttműködés keretében közlekedési szakértők mérik fel az osztrák–magyar határon átvezető vasútvonalak biztonságosságát, az osztrák oldalon Burgenlandban, míg nálunk Vas és Győr-Moson-Sopron megyékben, és tervet készítenek a létesítmények javítására, ahol szükséges – számol be az MTI. Magyarországon villogó fehér jelzés mutatja az autósoknak, hogy szabad az átkelés. Ausztriában ezzel szemben a szabad áthaladást a vörös jelzőfény hiánya mutatja. Az idei év tapasztalatai alapján Burgenlandban különösen az oszlopi átkelő számít veszélyesnek, itt többször is összeütközött már személygépkocsi és vasúti szerelvény. A program európai uniós támogatással zajlik, összköltsége 480 ezer euró. A finanszírozásban részt vesz Burgenland tartomány és a magyar Nemzeti Fejlesztési Ügynökség.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek