A jövő év elejétől a négy hónaposnál idősebb kutyák csak elektronikus chippel megjelölve tarthatóak - hívja fel a kutyatartók figyelmét a Vidékfejlesztési Minisztérium. A szakminisztérium az MTI-hez hétfőn eljuttatott tájékoztatójában emlékeztet: még másfél hónapjuk van az ebek tulajdonosainak arra, hogy az állatokat egyedi azonosító chippel megjelöltessék. Jövő január elsejétől ugyanis már hatályos a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló kormányrendelet módosítása, amely az európai elvárásoknak megfelelően előírja a négy hónaposnál idősebb kutyák megjelölését.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!