A miniszterelnök szerint világosan látszik, hogy az európai történelem egy szakasza lezárult, a welfare state-ek, azaz a jóléti államok időszaka véget ért. Orbán Viktor ezt csütörtökön mondta Frankfurtban, ahol előadást tartott a Sberbank pénzügyi konferenciáján. A beszéd tartalmáról a kormányfő sajtófőnöke, Havasi Bertalan tájékoztatta az MTI-t, közölve, hogy a tanácskozáson - amelyen részt vett mások mellett Gerhard Schröder volt német kancellár, Ivica Dacic szerb miniszterelnök, Milorad Dodik boszniai szerb elnök és Václav Klaus cseh államfő - Orbán Viktor kifejtette: a jóléti államok időszakának lezárultára Magyarországnak világos és határozott válasza van, a munkaalapú társadalom létrehozása.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!