Idén nyáron elkészült a Jurisics-várban az a kiállítás, amire 60 millió forintot nyert pályázaton a Vas Megyei Múzeumok Igazgatósága. A tárlat azonban még nem látogatható, mert a vár zárva van, mivel nem készült el a függőfolyosó, illetve a lépcső, amely a múzeum bejáratához vezet. Korábban a tűzoltóság véleményezte a tervet, és már akkor megállapították, hogy a tűz esetén megolvadó, vagy lágyuló üveg vészhelyzet etsetén nem megfelelő menekülési útvonal az épületben tartózkodóknak, ezért nem is adták ki az engedélyt. A kiállítás így még több hónapig biztosan nem lesz látogatható. Az új tervdokumentációról már tárgyalt a képviselő-testület.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!