A napokban Tatabányán egy összehangolt akcióban fogták el és vették őrizetbe a Komárom-Esztergom és a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság Felderítő Osztályának munkatársai, valamint a Tatabányai Rendőrkapitányság nyomozói azt az 50 éves férfit, aki családi házának egyik helyiségében alakította ki az ültetvényt. Elmondása szerint a cserepekbe cannabist ültetett. A nyomozók jelentős mennyiségű, összesen 179 tő növényt foglaltak le és adtak át szakértői vizsgálatra. A házkutatás során további – mintegy öt kilogramm mennyiségű – szárított növényi származékot találtak. A férfit őrizetbe vették és a rendőrség kezdeményezte előzetes letartóztatását.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!