A Jobbik szerint az útépítés a Fidesz és a szocialisták közös kudarca. Bana Tibor országgyűlési képviselő, a Jobbik megyei elnöke a hónap elején írásbeli kérdést nyújtott be Nemzeti Fejlesztési Minisztériumhoz, azt tudakolva, „Hogy áll a 86-os út ügye?” A kérdésre az írásbeli válasz múlt hétvégén érkezett meg Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési minisztertől. Ebben többek között az olvasható, hogy az ütemezés és a végleges szakaszhatárok még nem ismertek, az előkészítés előrehaladása alapján még változhatnak. Bana Tibor szerint ez bizonytalanság azt jelenti, hogy a kitűzött ütemtervet biztosan nem tudják tartani, és csúszás lesz a Csorna és a Szeleste közötti 41 kilométer hosszú szakasz építésében. Balassa Péter önkormányzati képviselő, a párt szombathelyi elnöke szerint a 86-os út ügyében szemfényvesztés folyik, és az újabb és újabb dátumok az MSZP és a Fidesz „közös kudarcá”-t jelzik.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!