A műemlékvédelmi hivatal szakemberei zsűrizték az eddig elkészült restaurálási munkálatokat az elmúlt héten a Nagyboldogasszony templomban. Karácsonyra a szentély kupolájának Dorfmeister freskója az eredeti állapotában pompázhat már. Addig azonban még le kell bontani a mennyezeti padlót és a több emeletnyi állványzatot - számol be a gothardtv.hu. A következő hónapokban az alsóbb szinteken dolgoznak majd a restaurátorok, akik a korábbi átfestéseket részben eltávolítják, ahol pedig már nincs meg az eredeti festés, ott helyreállítják. A tervek szerint jövő év október 30-ra fejezik be a munkát, addigra a szentély ugyanúgy fog kinézni, mint a 18. században, a templom felszentelésének idején.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!