Egyre több olyan kérdés merül fel, amiket már nem lehet a hagyományos parlamenti eszközökkel kezelni, ezért az utcán kell felrázni a magyar embereket, illetve elmondani nekik, hogy „2014 után ezt a kaszárnya-kapitalizmust hogyan fogjuk felszámolni” – mondta el Schiffer András újonnan megválasztott LMP-frakcióvezető az ATV Start című műsorában. A szintén LMP-s Vágó Gábor ugyanitt a fiatalok elvándorlásának megfékezése kapcsán hangsúlyozta: itthon tartásukhoz egy erősebb intézményrendszerre lenne szükség, valamint jobban kellene segíteni a gyakornokokat, hiszen nagyon sok munkáltató már tapasztalattal rendelkező munkavállalót keres. A Fidesz persze nyugodtan mehet keletre, csak az országot ne húzza magával, mert a fiatalok bizony inkább nyugatra mennének – fogalmazott Vágó.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!