Jövőre már pozitív tartományban lesz a magyar gazdaság növekedése Matolcsy György szerint. A nemzetgazdasági miniszter ezt a parlament költségvetési bizottságában mondta hétfőn, jelezve: Magyarország 2010-2012-ben sikeres pénzügyi és gazdasági konszolidációt hajtott végre. Kiemelte: a foglalkoztatás bővült az elmúlt 2 évben mind a közszférában, mind a versenyszektorban, és 10 százalék körüli szintre sikerült a munkanélküliségi rátát levinni. Matolcsy György elmondta: 2011-ben, 2012-ben az államháztartás hiánya a GDP 3 százaléka alatt volt, és jövőre már a harmadik év lesz, hogy 3 százalék alatt marad a deficit. Jövőre növekedési fordulat állhat be - mondta, hozzáfűzve, 2013-ban kikerülhet Magyarország a túlzottdeficit-eljárás alól.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!