Harminc gyereket és hat felnőttet kellett kimenekíteni kedd reggel a zalaegerszegi Pais Dezső Általános Iskola uszodájából, miután klórgáz került a légtérbe, de senki nem sérült meg - közölte a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság az MTI-vel. Az igazgatóság tájékoztatása szerint reggel nyolc óra előtt jelezte az uszoda gondnoka az ügyeleten, hogy a hipót tartalmazó tartályba savat öntött, és valamilyen gáz képződik. A műveletirányító utasítását követve az épületet az ott tartózkodók azonnal elhagyták. A kiérkező katasztrófavédelmisek szerencsére klórgázt csak az uszoda gépházában mutattak ki, s a mért mennyiség nem haladta meg az egészségre káros mértéket. Az esettel kapcsolatban teljes körű iparbiztonsági hatósági vizsgálat indul.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!