A hétvégén meglehetősen télire fordult időjárásunk, egyelőre azonban még nem működik a hóágyú a Szombathelyi Emlékműnél. Az önkormányzat megrendelésére minden évben a Szova Zrt. készít havat a domboldalon, hogy ha nincs természetes hó, akkor is tudjanak szánkózni a gyerekek. A szerkezet elindításának az a feltétele, hogy a hőmérséklet tartósan -7 fok alá süllyedjen. Minél hidegebb van, annál gyorsabban tudják a lesikláshoz alkalmassá tenni a szánkópályát – tájékoztatott Kisőrsi Ferenc, a SZOVA létesítmény vezetője. Hozzátette: amint az időjárási feltételek adottak lesznek, elindítják a hóágyút, így a téli szünetben sem kell a szánkózás örömeiről lemondaniuk a szombathelyieknek.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!