Meredeken emelkedtek az ingatlanárak a pénzügyi világválság következményeként Ausztriában. Az Osztrák Ingatlanpiaci Szövetség kimutatása szerint 2012-ben például nyolc százalékkal emelkedik a lakáscélú ingatlanok ára, 2013-tól 5 százalékosra lassul a drágulás üteme. "Az emberek biztonságban, ingatlanban akarják tudni a pénzüket" - mondta Andreas Wollein, az ÖVI elnöke a Die Presse című lapnak. A tendencia egyrészt arra vezethető vissza, hogy a bankbetétek kevesebbet kamatoznak, másrészt arra, hogy sokan a pénz elértéktelenedésétől, illetve az állami nyugdíjrendszer összeomlásától tartanak.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!