Magyar katonai kitüntetést vett át a horvát hadsereg öt tagja az afganisztáni békefenntartó misszióban - ott, ahol a magyar katonákkal is együttműködtek - végzett munkája elismeréseként csütörtökön Zágrábban. "Horvátországnak és Magyarországnak közös a célja: továbbra is hozzájárulni a világ válsággócainak stabilizálásához, és mélyíteni, építeni a kitűnő kétoldalú kapcsolatokat" - emelte ki Visnja Tafra horvát védelmi miniszterhelyettes az ünnepségen. A kitüntetéseket Hende Csaba honvédelmi miniszter nevében Iván Gábor nagykövet és Hajas László alezredes véderőattasé adta át.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!