Több középiskolában pénteken is ülősztrájk lesz, a Gimnáziumok Országos Szövetsége egyetért a diákokkal - írja a hir24.hu. Hétfőn aztűn a diákok újra felvonulnak az államtitkárságnál, és csatlakoznak a Humán Platform demonstrációjához. A szervezők csütrötökön azt hangoztatták, hogy mozgalmukból szeretnék kihagyni a politikát, nem az ellenzék mögé szeretnének felsorakozni, hanem az oktatást akarják megreformálni, ugyanakkor magánemberként minden politikus és pártszimpatizáns megjelenhet rendezvényeiken. Közben a Gimnáziumok Országos Szövetsége is kiadott egy állásfoglalást, amelyben társadalmi egyeztetést kér a keretszámok ügyében, és támogatásáról biztosítja a diákokat.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!