Tűzharcba keveredtek magyar katonák szombat délelőtt Afganisztánban, Kilagaj térségében - közölte a Honvédelmi Minisztérium szombaton az MTI-vel. A incidens előzményéről azt közölte a minisztérium, hogy még pénteken éjszaka "rakétabelövések" érték a magyar-amerikai Katonai Tanácsadó Csoport táborát, ennek körülményeit, illetve az esetleges károkat akarták felmérni a szövetséges és az afgán katonák, amikor "harcérintkezésbe kerültek". A magyarok közül senki nem sérült meg.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!