Az Őrségi Nemzeti Park Igazgatósága a napokban kapott arról hírt, hogy egy, a kőszegi Madárvédelmi Mintatelepükön gyűrűzött fehér gólya Dél-Olaszországban került kézre sérülten. A madarat a Messinai Állatmentő Központ munkatársai fogták be, de az állat olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy elpusztult. A hír ornitológiai szempontból is érdekes, hiszen a több mint ötezer, Magyarországon gyűrűzött fehér gólyából korábban csupán 3 példány került meg Olaszországból. A gyűrűzési adatok alapján a kutatók úgy vélik, hogy gólyáink vonulásuk során kizárólag a Boszporuszon át vezető útvonalat használják. A kőszegi gólya esete a tavaly Máltán észlelt társaival együtt azonban tovább árnyalja ezt a képet.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!