Az MSZP szerint ma Magyarországon "maffiakormányzás van és rablógazdálkodás zajlik", a kormány a gazdaság utolsó tartalékait is "le akarja rabolni" - közölte Józsa István frakcióvezető-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján, Budapesten. A politikus - Orbán Viktor kormányfőnek arra a hasonlatára utalva, miszerint a gazdaságnak mint egy darázsnak szárnyalnia kell - azt mondta: ez a darázs nem repül, csak szúr, ami fáj mindenkinek. A párt úgy látja, a magyar gazdaság elsősorban belső okok miatt van zuhanórepülésben, olyan elemek húzzák vissza, mint az egykulcsos személyi jövedelemadó, a 27 százalékos forgalmi adó, a különadók, a befagyasztott banki hitelezés, a pénzforgalom teljes amortizációja.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!