Kilencedik alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Betlehemes Találkozót a hétvégén Gencsapátiban. Ma 17 órai kezdettel a találkozó Gálaműsorát tekinthetik meg az érdeklődők a Gencsapáti templomban, ahol a régió hagyományőrző csoportjai mellett többi között zalai, rábaközi, felvidéki és bukovinai székely együttesek is bemutatkoznak. Varga Albin szervezőtől megtudtuk: a csoportok nagy örömmel jönnek Gencsapátiba, oda ahol még él a hagyomány, hogy ők is bemutathassák településük talán legszebb dramatikus szokását.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!