Már csak két napjuk van a kutyásoknak, hogy chippel lássák el kedvenceiket. Az állattartási szabályokat szigorító kormányrendelet értelmében január 1-től minden 4 hónaposnál idősebb kutyát kötelező mikrochippel ellátni. A már megjelölt, de még nem regisztrált ebeket pedig december 31-ig regisztráltatni kell az állami adatbázisban. A chip egyébként egy számsort tartalmaz, és annak leolvasása után tudják az adatbázisban a gazdát azonosítani. A megjelölt kutyákat sokkal gyorsabban tudják a gazdájukhoz visszajuttatni, ha például elkóborolt otthonról - mondta dr. Varjú Gábor a Szombathelyi Állatkórház vezetője. Szombathelyen egyébként folyamatosan viszik az állatorvoshoz az ebeket.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!