Határon túli magyar iskolákkal való kapcsolatteremtésre nyert pályázaton támogatást a Művészeti Szakközépiskola. A 2 millió 750 ezer forintból 40 diák utazik a napokban Szombathelyről a székelyföldi Sepsiszentgyörgyre, ahol a Pannóniai dalokat ismertetik meg a testvériskola diákjaival. Emellett az autentikus magyar népzene megismertetésére dunántúli táncházat is szerveznek. Paulik Ákos tanár elmondta, hogy a kórussal hangversenyeket is adnak Erdélyben, ugyanúgy, ahogy majd a tavaszi út során, amikor az erdélyi diákok jönnek Szombathelyre, ők is koncerteznek náluk.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!