Az MSZP szerint igaztalan és becstelen a kormányzat sikerkommunikációja, Gúr Nándor szocialista országgyűlési képviselő úgy értékeli, a foglalkoztatás területén az elmúlt három évben jót nem tett a kormány. Az ellenzéki képviselő vasárnapi sajtótájékoztatóján közölte, a kormány arról beszél, 55 ezerrel többen dolgoznak, mint egy évvel korábban, és nem arról, hogy 10 ezerrel kevesebben, mint egy hónappal ezelőtt. 2008 őszéhez, a válság kipattanásához képest pedig a 300 ezer közfoglalkoztatott segítségével is csak ezer fővel dolgoznak többen - tette hozzá. Gúr Nándor hangsúlyozta: a pályakezdő fiatalok 20 százaléka sem tud elhelyezkedni, a kormány elfordult azoktól, akiknek leginkább segíteni kellene, ezért az MSZP kormányra kerülése esetén "ott segít majd, ahol tud". (Forrás. MTI)
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!