Vas megyéből is sokan vállaltak szezonális mezőgazdasági munkát a határ túloldalán a nyári hónapokban. A szezonális munkák megszűntével azonban az elmúlt év utolsó hónapjaiban kicsit csökkent az Ausztriában dolgozó magyarok száma, de még mindig 42 százalékkal többen vannak, mint tavaly év végén – írja az orf.at. Az osztrák társadalombiztosítási szervezet adatai szerint a nyári hónapokban végig ötvenezer felett volt a magyar munkavállalók száma, mostanra azonban több ezer fővel kevesebben lettek. Bár mezőgazdasági munkák zöme ősszel befejeződött, egy másik fontos ágazatban, a turizmusban Ausztriában télen szezon van, ez is sok munkaerőt igényelhet.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!