Szombathelyen a Savaria-Rehab team munkatársai napi rendszerességgel látogatják azt a körülbelül 15 hajléktalant, akik a tél ellenére sem akarnak bemenni a szállóra. Nekik ilyenkor meleg takarót, forró teát, konzerveket és gyógyszereket visznek. A havazás viszont jelentősen nehezíti az ellátásukat, hiszen ilyenkor leginkább a Parkerdőben vannak, ez a terület viszont a hóban nehezen megközelíthető. Bujtás Edit ügyvezető igazgató elmondta, meleg ételt csak a Zanati úton tudnak osztani. Hozzátette, habár a szálló közel kétszeres kihasználtsággal működik, matracokkal a még fűtetlen helyen lévő hajléktalanok szállásolását is meg tudják oldani, ha szükséges. A lakosságtól azt kérik, ha valakit a hidegben az utcán fekve találnak, azonnal értesítsék őket, vagy a mentőket.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!