A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke reméli, hogy nem kell megbontania a sztrájkbizottság egységét, de ha a pénteki tárgyalásokon nem tapasztal elmozdulást a kormányzat részéről, a tömörülés kész akár önállóan is sztrájkot hirdetni. Mendrey László, a PDSZ elnöke keddi budapesti sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: "elmentek a falig", és a pedagógusok nehezen viselik a mostani helyzetet. Az érdekvédő jelezte, ha sztrájkra kerülne sor, akkor annak időpontja február második felében lehet - napot egyelőre nem kívánt közölni. A munkabeszüntetés nem néhány órás vagy egynapos lehet, hanem több napon át is tarthatna - mondta újságírói kérdésre válaszolva.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!