Csaknem háromezer ellenőrzést végzett a Nemzeti Adó- és Vámhivatal az elmúlt év végi ünnepek ideje alatt. Találkoztak olyan aszalt gyümölcsöt árusítóval, aki német nyelvű számlatömböt mutatott nekik, de azt sem használta – írja a Hír24. Az egy hónapos ellenőrzéssorozatban főként a nyugta- és számlaadás kötelezettségét, a szabálytalan foglalkoztatást, valamint az áruk eredét vizsgálták a revizorok, nemritkán a társhatóságokkal közösen. Vas megyében is számos karácsonyi vásáron, üzletközpontban és fenyőfaárusnál jártak. Az adóhatóság karácsonyi ellenőrzése során az ország nyugati felén kevesebb szabálytalanságot tapasztalt, mint a keleti megyékben. Új trükk volt a "hivatalos" és "nem hivatalos" kassza párhuzamos használata. A karácsonyi akcióban csaknem 90 millió forintos bírságot szabtak ki a revizorok. 22 üzlet bejáratára került lakat 12 napra, egy üzlet pedig 30 napig nem fogadhatja a vásárlóit.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!