Ráfagyott a csapadék Vas megye útjaira, így a reggeli órákban több településen - köztük Szombathelyen és Kőszegen is - tükörjég fogadta a munkába, iskolába indulókat. A jeges utakon több autó is árokba csúszott. Felhívjuk a gyalogosok és a kerékpárral közlekedők figyelmét, hogy fokozott óvatossággal közlekedjenek, hiszen a gépjárművek esetenként jóval hosszabb úton tudnak megállni! Reggeli tapasztalatunk alapján sok gyalogos lehajtott fejjel, körültekintés nélkül lép le az úttestre, veszélyhelyzetet teremtve ezzel. A Szombathelyi Mentőállomáson megtudtuk, hogy 8.30-ig nem kellett jégen, illetve jég miatt megsérült emberhez vonulniuk.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!