Csaknem 14 százalékkal nőtt az álláskeresők száma decemberben Vas megyében. A feldolgozóiparban történt létszámleépítések, valamint a szezonális munkák megszűnése miatt csaknem 14 százalékkal nőtt decemberben a regisztrált álláskeresők száma Vas megyében. Az év utolsó hónapjában a gazdaságilag aktív népesség 7,3 százaléka volt regisztrált munkanélküli Vas megyében. A ráta Körmend és Szombathely vonzáskörzetében volt a legalacsonyabb, Celldömölk és Vasvár térségében pedig a legmagasabb. A munkaerő-kereslet múlt év szeptembere óta csökkenő tendenciát mutatott a megyében. A statisztikát csak a közfoglalkoztatási programok tudta javítani valamennyire.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!