A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei a 81-es számú főúton, Komárom-Esztergom megye területén tartottak ellenőrzést. Az ellenőrzés során átvizsgáltak egy szerb rendszámú, Citroen típusú személygépjárművet, amelyben a szerb járművezetőn kívül egy, szintén szerb utas tartózkodott. A vizsgálat során a jármű jobb első ülésének fiókos tároló rekeszéből előkerült egy tartósító fóliával sűrűn áttekert csomag, melyben zöld színű, kábítószergyanús növényi anyag volt. A NAV pénzügyőrei értesítették a rendőröket, akik a helyszíni szemle során megállapították, hogy a csomagban 1 kg marihuána található, amelynek feketepiaci értéke több mint 2 millió forint. Az ügyben visszaélés kábítószerrel bűntett megalapozott gyanúja miatt a szerb férfiak ellen eljárás indult.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!