A Párbeszéd Magyarországért Platform tagjai kilépnek az LMP-ből és új pártot alapítanak – jelentette be vasárnapi sajtótájékoztatóján Jávor Benedek, a kilépők egyike. A platformot alapító nyolc országgyűlési képviselő továbbra is megtartja mandátumát és párbeszédet kezd az LMP parlamentben megmaradt hét képviselőjével annak érdekében, hogy valamilyen formában megmaradjon a frakció – tette hozzá. Az eset előzménye, hogy az LMP kongresszusa szombaton a platform határozati javaslatával ellentétben úgy döntött, nem változtatja meg a párt novemberben elfogadott határozatát, amely elutasítja az együttműködést az Együtt 2014-gyel.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!