Február 2-án, szombaton mutatja be Sárváron, ünnepélyes keretek között a „város borát”. Ilyen választást évente két-háromszáz településen tartanak. Amitől a sárvári bemutató különleges, az az, hogy a sárváriak borát magyar szőlőből készítették, de már Ausztriában palackozták és Burgenland borkedvelői is előszeretettel ezt fogyasztják. Máhr Tivadar alpolgármester szerint az ilyen közös együttműködésben készülő borok reklámozása hozzájárulhat ahhoz, hogy az évente több mint négyszázezer vendégéjszakát magáénak mondható településen még több turista legyen – olvasható az alpolgármester közleményében. Kiemeli: a nemzetközi kapcsolatok erősítésében is szerepet játszhatnak a borok. Idén egyébként Sárvár az osztrák határtól néhány kilométerre található vaskeresztesi Garger Pincészet 2009-es kékfrankosát népszerűsíti, ez lesz a város bora, holnaptól.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!