Ma délután (14 óra) a Művészeti Szakközépiskola földszinti galériájában nyílik meg a Képes Gyermekjogok vándorkiállítás. Szombathelyt és a Dunántúlt az iskola 11. évfolyamos képző- és iparművészeti tagozatos osztálya képviseli munkáival. A Kanadai Nagykövetség, az Oktatási Ombudsman és a Vizuális Világ Alapítvány tavaly indított programjában országosan 10 iskola vett részt. Feladatuk az volt, hogy a gyermekek jogait fotókkal, montázzsal, kollázzsal jelenítsék meg. A Művészeti Szakközépiskola 11 diákja a szabad vélemény-nyilvánítást kapta feladatként. Az elkészült munkákra tavaszig szavazhattak a diákok, a projektet kísérő tanárok és a szakmai zsűri. Ezeket országosan novemberben mutatták be egy családi napon, február 15-ig pedig a Művészeti szakközép ad helyet a kiállításnak - tájékoztatott Vágvölgyi András felkészítő tanár.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!