Régi szokást, a február 3-i balázsolás hagyományát tartotta meg a sárvári katolikus iskola vasárnap. Diákmise keretében a néphagyomány mellett Szent Balázs vértanú püspökre is megemlékeztek a Szent László plébánia templomban. Az ünnepi misén és Balázs-áldáson Sárvár minden generációja képviseltette magát. A szentmisét Orbán István kanonok, esperese-plébános celebrálta. Az ünnepi alkalmon a iskola második osztályosai is közreműködtek felolvasásokkal.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!