Ma délután (15 óra) adják át a Markusovszky Kórház idegsebészeti osztályán azt a modern gyógyászati eszközt, melynek segítségével a szakemberek mostantól egyszerűbben végezhetnek koponya, és gerincműtéteket, de a rendszert sokoldalúságának köszönhetően a fül-orr-gégészeten is alkalmazni tudják. A műszert a kórház saját erőből vásárolta meg – mondta Dr. Szabó József osztályvezető főorvos. Hozzátette: olyannyira újdonságnak számít, hogy országosan is csupán 5-6 intézményben használnak ilyen eszközt.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!