Az Együtt 2014 választói mozgalom társalapítója kedden a TV2 Mokka című műsorában közölte: "Elsőként (...) helyre kell állítani a szolidaritást Magyarországon. Ez a kormány azt mondta, hogy mindenki annyit ér, amennyije van. Én meg azt gondolom, Magyarországon pont az a baj, hogy az emberek döntő többsége sokkal többet ér, mint amennyije van, mert a rossz kormányzás miatt elmaradtunk a lehetőségeinktől." A volt miniszterelnök szerint rendbe kell rakni a gazdaságot, beruházni kell a növekedés és a munkahelyteremtés érdekében. Arra kérdésre, hogy ehhez szükség van-e Nemzetközi Valutaalappal való megállapodásra, Bajnai úgy válaszolt: "az IMF-et egy műbalhénak, egy bolhacirkusznak tartom Magyarországon".
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!