A Nyitra Utcai Általános Iskolában kéttannyelvű képzésen vehetnek részt a diákok, akik akár heti 10 órában is tanulhatják az angol nyelvet. Emiatt az iskola angol témahetet szervez. Így a diákok tegnap angol szavalóversenyen vehettek részt, ma projektnap volt az iskolában, holnap pedig többek közt angol bemutató órák és szakmai nap is lesz az intézményben. Pintérné Bujtás Tímea igazgató elmondta, az iskolában a nyelvi képzés mellett, minden diák legalább egyszer a tanulmányai során eljuthat Angliába, hogy élő környezetben is gyakorolhassa a nyelvet.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!