Az országos influenzajárvány miatt két budapesti és egy vidéki kórházban már elrendelték a részleges látogatási tilalmat. A Markusovszky Kórház orvosigazgatója, dr. Kőfalvi István rádiónknak elmondta, hogy sem a járóbeteg-, sem a fekvőbeteg ellátásban nem észleltek még influenzás megbetegedéseket. Esetenként felsőlégúti panaszok előfordulnak, azonban egyelőre nem tartják indokoltnak a látogatási tilalom elrendelését. Az orvosigazgató hozzátette: ez az állapot bármelyik pillanatban változhat, a kórházban pedig felkészültek egy esetleges látogatási tilalom elrendelésére. Így amennyiben szükségesnek látják, az ÁNTSZ-el együtt megteszik a megfelelő lépéseket.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!