Egymástól tanulnának, ezért szerveztek ma Munkaügyi Együttműködési Fórumot a vasi városban. A szakképzéssel kapcsolatban cserélnek tapasztalatot az osztrák és a magyar szakemberek. Az a céljuk, hogy a két országban működő szakképzési rendszerek jól működő modelljeit bemutassák. A duális képzésben az elméleti mellett a gyakorlati oktatást is előtérbe helyezik. Erre az oktatási formára helyezik a hangsúlyt a szemináriumon. Magyar részről Fodor István, Szombathelyi Tankerületi igazgató tájékoztatja a résztvevőket, az osztrákok "üzemek feletti tanműhely-programjáról" pedig a bécsi Társadalom Kutató intézet munkatársa számol be.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!