A közigazgatás és a védelmi igazgatás rendszer átalakulása miatt, január 1-jétől a helyi védelmi bizottságok elnökei a járási hivatalvezetők lettek és a bizottsági tagok is lecserélődtek. Erre, valamint a megváltozott jogszabályi környezetre is tekintettel a helyi védelmi bizottságok alakuló ülést tartanak. Ma délután (1400) Sárváron, holnap Körmenden, pénteken pedig Kőszegen. Az üléseken elfogadják az új szervezeti és működési szabályzatukat valamint áttekintik az ár- és belvíz elleni védekezés aktuális feladatait. Az ülést követően a bizottságok fő feladata munkacsoportjainak megalakítása, felkészítése és az új intézkedési tervek kidolgozása lesz.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!