Több mint 17 százalékkal nőtt januárban az álláskeresők száma Vas megyében. A Vas Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központjának közlése szerint az év első hónapjában valamivel több mint 10 ezer álláskeresőt regisztráltak a kirendeltségeken, közel 1500 fővel többet, mint egy hónappal korábban. A növekedés döntő oka, hogy a közfoglalkoztatási programok keretében a téli hónapokban kevesebb munkaerőt tudnak foglalkoztatni. Körmend térségében 45 százalékkal nőtt a munkát keresők száma, de a bővülés mértéke Szentgotthárd és Vasvár vonzáskörzetében is meghaladta a 30 százalékot. A legalacsonyabb, 6,5 százalékos mutató Szombathely térségében volt. Az előző hónapról áthúzódó üres állásokkal együtt egyébként az elmúlt hónapban 934 munkahely állt az álláskeresők rendelkezésére Vas megyében.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!