Az elmúlt napok enyhe időjárásnak köszönhetően megkezdődött a közelmúltban leesett nagy mennyiségű hó olvadása. Emiatt, illetve az elmúlt napok esőzései miatt áradni kezdtek a vasi folyók és patakok. A legnagyobb áradás a Rábán van, Körmenden és Szentgotthárdon első fokú készültséget rendelt el a Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság – tájékoztatott Gaál Róbert igazgató. A védelmi készültséget a nap folyamán várhatóan tovább emelik majd. A kisebb vízfolyások közül a Pinka, az Aranypatak és a Gyöngyös vízszintje jelentősen megemelkedett. Helyi vízkárokról Jákról, Kőszegszerdahelyről érkezett bejelentés az igazgatósághoz.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!