Nemzeti zászlót lobogtató magyar zarándokok nagyobb csoportja is köszöntötte utolsó általános audienciáján XVI. Benedek pápát szerda délelőtt, a római Szent Péter téren. A magyarok a lengyel csoport mellett foglaltak helyet. A tér közepén, a kordonon belül mintegy 50 ezren vannak jelen, akik jegyet váltottak az eseményre, a tér külső karéjában további ezrek követik az eseményeket. A téren feltűnt a Pápai Gergely Egyetem zászlaja is, ahol magyar hallgatók is tanulnak. A pápaválasztó bíborosok jelentős része már megérkezett Rómába, köztük van Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek is.
Az audiencia elején XVI. Benedek pápamobillal körbejárta a Szent Péter teret az őt búcsúztató százezres tömeggel való "utolsó ölelésre", és a szokásosnál hosszabban járta be a teret, hogy minél többen láthassák. A katolikus egyházfő többször megállt a feléje nyújtott kisgyermekek megáldására, miközben a hívők tapssal, imával, énekkel és könnyekkel köszöntek el tőle. "Szentatya szeretünk, imádkozz értünk!" - szólt az egyik transzparens. A nyolc évvel ezelőtt megválasztott pápa február 28-án távozik hivatalából.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!