Bombákat, rakétákat találtak a Hortobágyon

A Hortobágyi Nemzeti Parkban, az egykori bombázólőtéren folyó tűzszerészi munkálatok második hetében is több világháborús robbanótestet találtak - tájékoztatta a Magyar Honvédség kommunikációs tisztje az MTI-t. Németh-Zsohár Agnieszka elmondta: ezen a héten három százhúsz kilogrammos, egy száz kilogrammos, hat ötven kilogrammos, nyolc hetvenöt kilogrammos orosz bombát, valamint három SZ-5 típusú rakétát találtak a honvédség tűzszerészei. Ezek mind éles állapotúak voltak, hamarosan megsemmisítik őket. A tűzszerészek a jövő hétfőn is folytatják a helyszínen a munkát, amíg az időjárás ezt megengedi.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek